Kutsehariduskeskuses hakatakse keevitustöid õppima uutel keevitussimulaatoritel
Uuest õppeaastast saab Tartu Kutsehariduskeskuses keevitustöid õppida uutel keevitussimulaatoritel, sest kool sai ühele olemasolevale lisaks veel kolm kaasaegset simulaatorit.
Uutel keevitussimulaatoritel on võimalik õppida kõikides raskusastmetes elektrood- ja poolautomaatkeevitust. „Need on 21 sajandi tippklassi seadmed, mis simuleerivad praktiliselt 100% keevitustööst, vaid lõhna ei ole,“ kiitis keevituse õpetaja Allan Patska. „Simulaatoril töötamiseks saab valida keevitatava detaili ja ruumasendi, ainult detailid pole metallist vaid spetsiaalsest plastikust. Elektroonse keevituspõletiga saab keevisõmblused teostada ning koheselt kuvatakse simulaatori ekraanile töö kvaliteedinäitajad. Ka keevitusmask on eriline, sest läbi 3D prillide simuleeritakse keevituskaart ja sädemeid – kõik on nii nagu reaalses elus. Keevitussimulaator töötab maailma simulatsioonide tipptasemel, samamoodi nagu lennukite ja laevade juhtimist, nii ka õpitakse ka keevitust,“ selgitas Patska.
Projektide koordinaatori Margus Peki sõnul parandab uute seadmete kasutuselevõtt nii keevituse aga ka teiste metallitöö erialade õppetöö kvaliteeti ning võimaldab suurendada täienduskoolituste mahtu. „Tänu simulaatorite kasutusele suureneb tegelikult praktilise töö osakaal ning vähenevad ka õppematerjalide kulud,“ lisas ta.
Keevitussimulaatorite soetamist toetas Euroopa regionaalarengu fond läbi hariduse infrastruktuuri arendamise prioriteetse suuna meetme „Kutseõppeasutuste õppekeskkonna kaasajastamine“. Projekti „Metallierialade praktilise õppe kvaliteedi tõstmine Tartu Kutsehariduskeskuses“ kogumaht oli 99 000 EUR, millest 82500 EUR tuli ERDF ja ülejäänu Eesti riigi toetusest.
Lisainfo:
Margus Pekk
projektide koordinaator
tel 7361 801