Õiglase kaubanduse päev kutsub eetiliselt tarbima
29. oktoobril peetakse kutsehariduskeskuses esmakordselt õiglase kaubanduse päeva, et pöörata tähelepanu targale tarbimisele. Kell 10.15 algab õiglase kaubanduse infotund, kus räägitakse selle olemusest, vaadatakse, kus on meie riided tehtud ning mängitakse interaktiivset mängu. “Usinamaid osavõtjaid ootavad magusad ja õiglased auhinnad,” lubas päeva korraldaja õpetaja Kerstin Kesler.
“Lisaks korraldame ostunimekirja kampaania, mille käigus õpilastel tuleb otsida meie kaubandusvõrgust Fair Trade märgiga erinevaid tooteid ning koostada nendest ostunimekiri,” selgitas Kerstin Kesler. “Soovime nii teadvustada Fair Trade märgi tähendust,” lisas ta.
Õiglase kaubanduse ehk Fair Trade märk tähistab tooteid, mille tootjad maksavad talunikele oma põllumajandussaaduste eest õiglase hinna. “Tihti peavad väiketalunikud Aafrikast, Aasiast ning Kesk- ja Lõuna-Ameerikast müüma oma tooteid väga madala hinnaga, mis ei kata isegi tootmiskulusid, samal ajal kui tootjad ja vahendajad teenivad kopsakat kasumit,” selgitas ta. “Fair Trade märgiga toodete puhul saavad õiglast tasu ka esmatootjad. Eetiliste tarbijatena saame õiglase kaubanduse märgi toodete eelistamisega mõjutada kellegi heaolu ja elukeskkonda.”
Õiglase kaubanduse päeva korraldavad inglise keele ja sotsiaalainete ainesektsioonid.
Lisainfo
Kerstin Kesler
kerstin.kesler@khk.ee