fbpx
Tagasi

15. jaanuaril k.a. külastasid õmbluseriala II kursuse (MO07) õpilased koos kutseõpetaja Maiu Praakliga Vanemuise teatrit. Õppekäigu eesmärgiks oli näha teatris kostüümide ja rekvisiitide õmblemist.

Õppekäik osutus oodatust veelgi huvitavamaks!

“Vanemuises oli väga huvitav. Saime näha selliseid asju, mida tavaliselt ei näe”, arvas Helina.

Mall Nukke ootas õpilasi fuajees ja tutvustas teatri ajalugu. Seejärel siirduti tagumistesse ruumidesse. Väike peatus oli Kaarel Irdi kabinetis, mis praegu on banketisaalina kasutusel.

Seejärel siirduti kübarakotta.

Heili: Kõige rohkem meeldis mulle kübarate, tiaarade ja muude peakatete valmistamine. Seal olid väga huvitavad ehted ja kaunistused.”

Elevus tekkis ka rõivaste laenutuse ruumides, kust saab igaüks endale stiilipeoks või muul otstarbel kostüümi laenutada.

“Vanemuises oli väga huvitav. Nägime erinevaid kübaraid ja saime neid proovida. Käisime kostüümilaos, kus on väga palju rõivaid, mis on korrektselt tehtud ja ilusad”, avaldab oma muljeid Helis.

Gerli: “Nägin huvitavaid riideid, kaunistusi ja peakatteid ning kuulsin huvitavaid lugusid seoses Vanemuisega. Sain olla laval, kus oli huvitavalt palju esemeid, mida näidendites kasutatakse. Läheksin ja ka lähen sinna uuesti. Pakkus väga huvi!!!”

Seejärel siirduti õmblejate töökotta, kus õmmeldakse kunstniku kavandite alusel etenduste tarvis kostüüme. Õpilased tutvusid töökojaga, mis on käepäraselt sisustatud vajalike töövahenditega ja varustatud kaasaegsete seadmetega.

Moonika: “Mulle jäi meelde VIP-ide tuba ja see, et seal on istunud ka president. Käisime ka teatri laval, kus oli palju prožektoreid. Väga lahedaid peakatteid tehti kübarakojas ja me saime neid proovida ka. Kostüümilaos oli palju erinevaid kostüüme. Panin tähele, et paljud naiste kostüümid olid väga suures suuruses. Käisime ka õmbluskojas ja seal olid töölauad – üks meeste ja teine naiste riiete juurdelõikuseks”.

“Kõigil soovitaksin sinna (Vanemuise teatrimajja) minna ja tutvuda rohkem selle maja ning eluga. Super!”, arvas Kätlin.

MO07 õpilaste ja õpetaja mõtted kogus kokku Signe Sundja.

Kopli 1 Põllu 11