On valminud vabatahtliku töö tunnustamise rakendus!
Kultuuripealinna hooaja hakul valmis rakendus vabatahtlike töö tunnustamiseks. Seda saavad kasutada kõik organisatsioonid, kes soovivad tunnustada aktiivsete vabatahtlike tööpanust.
Volugram projekti raames loodud rakenduse eesmärk on tuua ühte keskkonda kokku vabatahtlikud ja vabatahtlike tööd kasutavad organisatsioonid. Projektijuht Kaire Metsa sõnul on vabatahtliku töö kasu kahepoolne. Lisaks tehtud tööle saab vabatahtlik töö käigus arendada näiteks suhtlemis- ja meeskonnatööoskusi või õppida sootuks midagi uut. Volugrami rakendus loob ühise platvormi kus töö käigus arenenud oskusi saab hinnata ja tagasisidestada. „Õppida saab ka vabatahtliku töö käigus. Arengu ja töö hindamiseks ning tunnustamiseks ongi uus rakendus loodud. Rakenduse kaudu genereeritakse ka vabatahtliku töö tunnistus, mis laekub otse vabatahtliku e-postkasti,“ selgitas ta.
Algatus tuli läbi 2024 aasta kultuuripealinnades Tartus, Bodos ja Bad-Ischlis, sest väga suur osa aasta jooksul korraldatavatest üritustest kaasab oma meeskondadesse ohtralt vabatahtlikke. Lisaks kultuurisündmusele on tegemist ka suure kogukondliku ettevõtmisega, kus paljudel on võimalus mitte vaid passiivselt osaleda vaid ka ise sündmuste korraldusse panustada. Volugram rakenduse kaudu saab vabatahtlike tööpanust välja antava tunnistusega tunnustada.
Tartu Rakendusliku Kolledži vanemõpetaja Mariliis Maremäe kinnitusel arvestab VOCO vabatahtliku töö raames omandatud oskusi õppetöö osana. „Näiteks on meil just kultuuripealinna aasta eel loodud valikaine, et suurendada õppijate huvi vabatahtlikku tööd teha. Meie tunnistame ka väljaspool koolimaja omandatud oskusi ja kogemusi. Loodan, et neid õppeasutusi või organisatsioone on teisigi.“
Rakendus on loodud kõigis tänavuste kultuuripealinnade keeltes ning selle kasutamiseks tuleb siseneda lehele volugram.eu, mille kaudu saavad vabatahtlikku tööd pakkuvad koordinaatorid luua konto oma projekti/sündmuse tarbeks. Vaata lühitutvustust >