Kutsehariduskeskus avab 1. septembril uue õppeaasta
Tartu Kutsehariduskeskus alustab uut õppeaastat teisipäeval, 1. septembril toimuvate kursusejuhatajate tundidega. Tänavu alustavad kutseõpinguid 1460 esmakursuslast, kokku on Tartu Kutsehariduskeskuses oskusi omandamas ligi 3000 tulevast kutsespetsialisti.
Esmakursuslasi on tänavu 120 õppija võrra enam kui mullu ja kutseõppurite arv on taas tõusuteel. Sisseastujaid ning esmakursuslasi on rohkem nii põhihariduse kui keskhariduse baasil õppekavadel. Eriti rõõmustab tõus tehnika valdkonnas kus metallitööde, mehhatroonika ja keevituse erialadel on esmakursuslasi lausa kolmandiku võrra rohkem kui mullu. Kasvanud on ka auto, toidu ja toitlustusega seotud erialadel õpinguid alustavate noorte arv. Kursusejuhatajate tundide toimumise aega ja kohta 1. septembril vaata SIIT.
Kutsehariduskeskuse direktor Raini Jõksi sõnul on rõõmustav, et meistrite kooli on taas tee leidnud rohkem õpilasi „Õpilased on teinud kindlasti õige otsuse ja alustanud õpinguid meistrite koolis. Kool omalt poolt loob kõik võimalused, et omandada hea haridus ja elukutse ning tegeleda hobidega,“ sõnas Rani Jõks. „Algaval õppeaastal tuleb kõigil koolipere liikmetel arvestada viiruse leviku ennetamise soovituste ning reeglitega. Nii hoiame ennast ja teisi,“ lisas ta.
Seda õppeaastat iseloomustab IT–erialade laienenud valik. Samuti sab IT-akadeemia raames sel aastal tarkvaraarendaja erialale lisaks õppida ka IT-süsteemide spetsialistiks. Tegu on põhihariduse baasil noortele avatud 4-aastase õppekavaga, mis võrdselt tähtsustab nii erialaseid oskusi kui üldteadmisi, et lõpetajad võiksid edukalt sooritada riigieksamid ja jätkata õpinguid või asuda tööle IT-spetsialistidena.
Paindlikkus, individuaalsed õpiteed, mentorlus ning õpiampsud on algava õppeaasta märksõnad. Kutseõppes kasvab täiskasvanud õppijate hulk ning seetõttu pakume veelgi enam võimalusi enesetäiendamiseks või ümberõppeks. Kutsehariduskeskuse erialade seas on kasvanud 5. taseme kutseõppe osa, et pakkuda jätkuõppes erialase enesetäiendamise võimalusi ja juhendamisoskusi, mida läheb vaja keskastme spetsialistidel. Näiteks alustavad sel aastal esmakordselt õpinguid laojuhid, vanemkondiitrid ja vanempagarid, kuid õppida saab ka toitlustuskorraldust, turismiettevõtte- ja sihtkoha arendamist või rätsep-stilisti oskusi.
Kasvanud on ka töökohapõhise õppe võimalused, et töötavad inimesed saaksid paindlikult oskusi omandada ning karjääriteel edasi liikuda. Töökohapõhise õppe gruppidesse saab veel liituda, sest õppetööd alustatakse grupi komplekteerumisel.
Lisainfo:
Raini Jõks
direktor
e-post: raini.joks@khk.ee
tel: 7361 860