fbpx
Tagasi

Kutsehariduskeskus avas tänavuse dokumentide vastuvõtu juba varakevadel. Põhihariduse baasil ja haridusnõudeta erialadele kestab sisseastumine kuni 30. juunini, teistel on aega kandideerida 8. augustini. Kokku on tänavu valikus üle 70 erineva eriala.

Juunikuus ootame sisseastumisavaldusi esitama ja ennast vestlustele-testidele kirja panema eelkõige noori, vastseid põhikool lõpetajaid. „Tegelikult on kevadiseks vestlusvooruks juba laekunud üle 400 õpilaskandidaadi avalduse. Neist 280 on saanud kutse asuda kooli õppima“, selgitas turundusjuht Kaire Mets. „Veelgi enam soovijaid ootame nüüd. Noortel on terve juunikuu aega avaldusi esitada.“ Vestlused toimuvad 1.-2. juulil ja hiljemalt 5. juuliks on teada ka tulemused.

Kutsehariduskeskus avab tänavu kaks uut õppekava põhihariduse baasil õppijatele. Nii saab alates käesolevast aastast hakata õppima veokorraldaja-logistiku eriala. Tegu on ülemaailmselt kasvava valdkonnaga, sest veokorraldaja-logistiku oskusi vajatakse nii kaupade transpordi korraldamisel, ladustamisel kui ka klientidele kätte toimetamisel. Ka Eestis kasvav e-kaubanduse ja pakiäri eeldab väljaõppinud spetsialiste.

Uuenenud eriala on maaturism, kuhu oodatakse noori, kes näevad ennast tulevikus mõnes majutus- või maaturismi ettevõttes sise- ja välisturiste teenindamas. Laiahaardeline eriala sisaldab endas traditsioonilisi majutuse ja toitlustuse oskusi aga ka turismiteenuste, ürituskorralduse ja giiditööga seotud mooduleid ning suhtlemis- ja klienditeenindusoskuste õpet.

Nutikaid noori ootab ka meie IT-akadeemia programm, kus õpe kestab kokku neli aastat. „IT-akadeemia eesmärgiks on noortele ja võimekatele IT-huvilistele pakkuda tugevat erialast baasi aga tavapärasest enam ka riigieksamiteks ettevalmistavaid aineid. Programmi läbinutel on väga hea ettevalmistus nii kõrgharidusõpingute alustamiseks kui ka tööle asumiseks. Kindlasti on IT-akadeemia alternatiiv gümnaasiumiharidusele. Meil on võimalik valida kas tarkvaraarenduse suund või IT-süsteemide spetsialisti suund,“ märkis IKT osakonna juht Signe Vedler.

Lisaks kutsekeskharidusõppele, mille jooksul õpitakse nii eriala kui ka üldaineid, on avatud rida kutseõppe ning haridusnõudeta erialasid. Nende seas on ka üksikuid hariduslike erivajadustega noortele sobivaid õppimisvõimalusi. Samuti on kutsekooli oodatud õppima üle 22 aastased ilma põhihariduseta noored. „Tuleb tunnistada, et kutsehariduskeskuses on tõesti palju erinevaid õppimisvõimalusi ning nendes valikutes orienteerumine ei pruugi olla lihtne. Seetõttu soovitame julgelt pöörduda karjäärinõustaja poole,“ kinnitas Mets.

Sisseastumisavalduse saab teha elektroonselt e-vastuvõtu keskkonnas kasvõi kodunt lahkumata. Alates 14. juunist on avatud dokumentide vastuvõtt ka koolimajas, aadressil Kopli 1, B-113. Paberkandjal dokumente saab tuua tööpäeviti kella 9-15.

Põhihariduse baasil ja 3. taseme erialadele toimub avalduste vastuvõtt kuni 30. juunini. Vestlused ja mõnel erialal ka testid toimuvad 1.-2. juulil.

Keskhariduse baasil erialadele saab sisseastumisavaldusi esitada kuni 8. augustini. Kandidaate oodatakse vestlema 10.-12. augustini 2021.

Lisainfot saab nii kooli kodulehelt khk.ee/sisseastumine või kirjutades sissestumine@khk.ee

Lisainfo:
Kaire Mets
turundusjuht
kaire.mets@khk.ee

Kopli 1 Põllu 11