Tartu KHK ärikorralduse eriala õpilased käisid Leonardoga Inglismaal
04.02.-08.03.2013 sooritasid Julianna Agakerimova ja Helen Vestla õppegrupist AK11 Leonardo da Vinci praktikaprojekti “Improving practical skills in Europe” toel välispraktika Inglismaal Derby`s.
Enne praktikale suundumist toimusid koolis infotunnid projektijuhi Andrei Atškasoviga ja Veronika Kupriga. Ettevalmistavad inglise keele tunnid leidsid aset kahel järjestikusel päeval Derby Kolledžis. Kontaktisikuks Derbys ning praktikajuhendajaks oli Kadri Saat, kes on Leonardi da Vinci projektide kordinaator. Muideks Derby Kolledž on üks suurimatest ja kõige edukamatest täiendõppe kolledžitest Suurbritannias, kus igal aastal asub õppima üle 30 000 õpilase.
Derby College The Roundhouse
Esimesel nädalal tutvusime praktikakohaga, milleks oli Derby Kolledž, kooli osakondade ja inimestega, kellega puutusime tihedalt kokku. Esimestel päevadel viibis meiega ka Veronika Kupri.
Olgu öeldud, et Derby Kolledž koosneb paljudest erinevatest hoonetest, mis ei paikne kõik ühes kohas ja mille vahemaad üksteisest on üsna suured. Inglismaal arvestatakse füüsikalise pikkusühinuna miile, mitte kilomeetreid. Esimese nädala lõpus avaldati meist ka artikkel.
Teisel nädalal asusime praktikalainele. Saime kätte enda praktikakava, mida tuli korrektselt täita.
Avanes võimalus osaleda õpperestorani „The Engine Shed Restaurant“ töökorralduses ning kohtuda ka õpilastega, kes tulevad kevadel meie kooli praktikale. Lisaks osalesime ka Derby Kolledžis aset leidnud ajaloolisel ringkäigul, kuna Derby Kolledži üks hoonetest on The Roundhouse, mis on Suurbritannia vanim auruvedurite teeninduspunkt.
Kolmandal nädalal osalesime suurema osa ajast Derby Õllefestivalil, kus olime abis korraldusmeeskonnal.
Neljandal nädalal saime uudistada turundusosakonnas ning uurida, millega seal tegeletakse. Saime võimaluse võrrelda erinevaid Kolledžeid Derby`s ja selle ümbruses. Turundusosakonna meeskond palus meil kirjutada ka artikli, mille nad hiljem Derby Kolledži kodulehel avaldasid.
Viimasel nädalal ei jäänud nina pistmata ka finantsosakonda, kus meiega tegeles finantsosakonna mänedžer isiklikult. Saime teada, kuidas toimuvad koolis raha asjad ning kui popp on seal tšekkide kasutamine. Nägime ära ka kui lihtsalt toimub tšeki vahetamine rahaks. Lisaks kohtusime ka meie kooli tulevate praktikantide vanematega, kellele tegime tutvustava esitluse ning püüdsime vastata tekkinud küsimustele. Viimane nädal möödus kiiresti ja peagi oli vaja hakata pakkima ning suunata end kodumaisele lainele.
Praktikavälisel ajal külastasime Londonit, Nottinghami ja paljusid teisi kohti. Lisaks saime võimaluse külastada Alton Towers’it, mida on Suurbritannia suurim lõbustuspark. Nägemata ei jäänud ka Big Ben, Tower Bridge ja Buckinghami Palee. Käidud sai ka Madame Tussauds vahakujude muusemumis. Saime nautida ka Inglise traditisoonilisi sööke ning Nottinghamis külastasime ka Red Hot World Buffet, kus süüa sai nii palju kui süda ihkas ning valik oli suur.
Välispraktika Inglismaal oli suurepäraseks kogemuseks, kus õppisime tundma teise maa kultuuri ning keskkonda. Saime ettekujutuse Derby Kolledži tööprotsessit, kui tevikust. Omandasime uusi teadmisi ja arendasime olemasolevaid oskusi. Paranes ka keeleline oskus. Õppisime rohkem tundma ja hindama ja ennast.
Välispraktika välismaal on hea kogemus õpilasele, kes on õppimishimuline ning ei löö „risti“ ette millegi ees, kes on uudishimulik ja soovib omandanda uut kogemust, mida hiljem ka teistega jagada.
Tekst: Julianna Agakerimova ja Helen Vestla (AK11)