fbpx
Tagasi

Teisipäeval, 2. juunil avame taaskasutusturu „Ringlev rõivas“.  Osta, müüa ja vahetada saab eelkõige uuele ringile minevate riiete, jalanõude ja teiste vahvate asjadega. Lisaks saab osaleda loovust arendavates ja säästlikku tarbimist arendavates õpitubades.

Taaskasutusturu üks korraldaja, ilu- ja kergetööstusosakonna juht Liivi Lõhmussaar selgitas, et juuni esimesel nädalal toimub esimene Euroopa säästva arengu nädal.  „See on üle-euroopaline algatus, mille eesmärgiks on erinevate keskkonnasõbralike tegevuste tutvustamine. Taaskasutusturu ja töötubadega soovime propageerida rõivaste taaskasutust.“

Taaskasutusturg toimub 2. juunil kell 14.00-17.00  Tartu kutsehariduskeskuse ja Variku kooli vahelisel haljasalal (vihmase ilmaga Variku kooli võimlas).

Kauplejatel palume eelregistreeruda SIIN kuni 28. maini või kuni kohti jätkub.

Kutsehariduskeskuse õmblusklassides on aga  võimalik ise käed külge panna kolmes erinevas õpitoas ning konverentsisaalis osaleda seminaril.

Kell 14.00  Päevasärgi töötuba –  päevasärgi ümberkujundamine ja/ või kaunistamine pitsimotiividega. Kaasa võtta päevasärk, võimalusel pitsitükke. Eeldab keskmist õmblemisoskust. Max 15 inimest.

Kell 15.00  T- särgi töötuba – koos leiame lahenduse t- särgi  omanäoliseks muutmisel. Kasutatakse erinevaid tehnikaid ja materjale, et anda särgile uus väljanägemine. Kaasa võtta t- särk, võimalusel pitsi, pärleid jm kaunistamiseks. Saab hakkama vähese õmblusoskusega. Max 15 inimest.

Kell 16.00  Värvipritsi töötuba – kaasa võtta esemed, mida soovid tuunida- näiteks musta või valget värvi tenniseid, baleriinasid, t- särk jne. Töötoas kasutatakse spreivärve ja šabloone, mille abil esemetele antakse soovitud  väljanägemine. Õmblusoskus pole vajalik. Max 15 inimest.

Õpitubadesse saab registreeruda SIIN.

Kutsehariduskeskuse konverentsisaalis saab aga kell 12.00  osaleda seminaril “Rõivaste olelusringi ökodisain”, kus  Kristjan Piirimäe räägib tekstiili ja rõivaste tootmisega kaasnevatest keskkonnamõjudest aga ka rõivaste kasutusfaasi eluea pikendamise võimalustest, upcycling`u kontseptsioonist,  materjalide taaskasutusest ja ökoinnovatsioonist.  „Headeks näideteks on Reet Ausi ja Uuskasutuskeskuse tegemised aga ka välismaalt on palju põnevaid eeskujusid,“ tutvustas Piirimäe.

Seminarile saab registreeruda SIIN.

 

Lisainfo:
Liivi Lõhmussaar
tel. 7361 871

Reeli Engelbrecht
tel. 7361 812

Kopli 1 Põllu 11