fbpx
Tagasi

Tartu Kutsehariduskeskus avab uue IT õppekava, kuhu oodatakse põhikooli lõpetajaid, kes näevad ennast tulevikus tarkvara arendajate tippude seas. Uus õppekava liidab endas nii tarkvara arenduse erialaoskuste õppe kui ka piisaval hulgal üldainete mooduleid, et edukalt sooritada riigieksamid.

„Kutsehariduse IT Akadeemia programmi ambitsioon on teha IT kutseharidusest kiirtee kõrgharidusse ja töömaailma tippude sekka,“ sõnas direktor Tõnis Lukas. Uus õppekava on senistest kutsekeskhariduse erialadest oluliselt ambitsioonikam ja keerukam, mistõttu õppeaeg on 4 aastat. See sobib tublidele põhikoolilõpetajatele, kes soovivad omandada lisaks tugevale keskharidusele ka IT erialaseid oskusi ning plaanivad ühtlasi hiljem õpinguid ülikoolis jätkata.

„Meie eesmärk on valmistada ette tehnoloogia ja inseneeria professionaale, kes oleksid võimelised peale lõpetamist töötama kõrgelt hinnatud tehnoloogiaettevõtetes või jätkama õpinguid kõrgkoolis,“ ütles Haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets, ja lisas: „seetõttu teeme väga tihedat koostööd ettevõtete ja kõrgkoolidega selle nimel, et noored saaksid omandada tööturul vajalikke oskusi ning saaksid edaspidi võimaluse eelistingimustel jätkata oma õpinguid ka kõrgkoolides. Seetõttu on ka õpe kujundatud piisavalt akadeemiliseks.“

„IT-ettevõtete jaoks on oluline, et IT Akadeemia programmi toel loodavad uued 4-aastased kutsekeskhariduse õppekavad annavad lõpetajatele parema erialase ettevalmistuse ja samuti on nad küpsemad selleks, et kohe tööle asuda,“ selgitab Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu tegevjuht Jüri Jõema.

Vastuvõtt Tartu Kutsehariduskeskusse on juba avatud. Põhikooli lõpetajatel on võimalik omandada kolme aasta jooksul kutsekeskharidus kokku 18 erineval erialal. Nüüd on valikus ka kutsehariduse IT-akadeemia tarkvaraarendaja eriala. Rohkem infot SIIT

Kutsehariduse IT Akadeemia pilootprojekt on Haridus- ja teadusministeeriumi, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA), kutseõppeasutuste, kõrgkoolide ja IT ettevõtete koostöös ellu viidav algatus.

Lisainfo:
Tõnis Lukas
direktor
tel 7361 860

Kopli 1 Põllu 11