fbpx
Tagasi
Tartu Kunstikool ja Tartu Rakenduslik Kolledž ühendavad jõud, et luua mahukama üldharidusega kutseharidust. Uuel õppekaval plaaniatakse rakendada värskeid lähenemisi. Näiteks on plaanis alustada esmaspäeviti koolipäeva hiljem ja keskenduda ühel õppepäeval vaid ühele teemale. Õppekava jagatakse haaravateks mooduliteks nagu: tsivilisatsioon, loodusseadused, loodusteadused jt.
 
Tegu on uutmoodi keskhariduse õppekavaga, kuhu on oodatud põhikooli lõpetanud või sel kevadel lõpetavad kandidaadid. Õpe toimub ühiselt juhendatud ja coachitud tiimides, suures osas projektõppe vormis ning kestab neli aastat.
FBfeedpost_KT_turundusmaterjal-3395x2367px.png
Tartu Rakendusliku Kolledži VOCO õppedirektori Liivi Raudsepa sõnul sündis uus õppekava prognoosidest, mille kohaselt on Eesti tööturult puudu tuhandeid IT-, targa tööstuse ja rohemajanduse spetsialiste.VOCO ja Tartu Kunstikooli koostöö tähendab, et ei õpita üksnes tulevikutehnoloogiaid, targa töö oskusi ja gümnaasiumiharidusele omaseid üldhariduslikke teadmisi. Õpitakse ka äriliselt loovat- ja disainmõtlemist, mida on vaja ettevõtjana või ka kasvava idufirma töötajana.

“Noored peavad valmis olema muutuvaks tööturuks ja suutma täita töökohti, mida pole veel olemaski. Selliste oskuste tuuma kestlike tehnoloogiate õppekava annabki,” rääkis Tartu Kunstikooli direktor Kadi Kreis.

Õppekava loomist nõustanud Eesti Masinatööstuse Liidu nõukogu esimehe ja tehnoloogiafirma Radius Machining asutaja Veljo Konnimoisi sõnul oli selline õppekava Eesti haridusest ammu puudu.

“Nelja aastaga jõuab saada hea vundamendi ülikooliks ja õppida ka IT- või rohemajanduse spetsialistiks. Samal ajal oleks neid lõpetajaid juba praegu vaja, mõne suuna omi võtaksin kasvõi homme tööle,” nentis Konnimois ja lisas, et sedalaadi alustava spetsialisti palgatase on umbes 2000 eurot.

Õppekava spetsialiseerumise suundadeks on nutikad seadmed, materjaliringlus, multimeedia ja digitehnoloogia. Kõrghariduse kõrval ainsa keskhariduse õppekavana kuuluvad kestlikud tehnoloogiad ka riiklikku Inseneriakadeemia programmi. Avaldusi saab esitada 1. aprillist 12. juunini sisseastumise infosüsteemi (SAIS) kaudu. Igale õppesuunale võetakse vastu kuni 15 kandidaati.

> kestlikudtehnoloogiad.ee/

Tutvustuspäev toimub 10. mail Aparaaditehases.
🌱 REGISTREERU TÖÖTUBADESSE SIIN: https://forms.gle/TA7ZgcvZ6pGTR6LF9

Kopli 1 Põllu 11