IT Akadeemias õppiv Lilii-Ann Older: Otsustasin kaasa minna sellega, mis pidi tulema
IT Akadeemia persoonilugude sarja teises osas tegime juttu Lilii-Ann Olderiga, kes õpib tarkvaraarendajaks ning kellel on käimas kursuse teine aasta.
IT Akadeemiasse õppima
Lilii-Ann Older, kes kirjeldab end inimesena, kes ei jäta asju tegemata ning keskendub sellele, mis ootab ees, oli üheksandas klassis samas seisus, kus on paljud teised nooredki – ei tea, mida edasi õppima minna. “Teadsin, et gümnaasiumisse minna ma ei taha. Jäin ühe sõbraga vestlema, kes soovitas, et võiksin IT-d proovida ning tegin natuke erialaga tutvust. Otsustasin kandideerida ning õnneks sain sisse,” jagas Lilii-Ann oma lugu sellest, kuidas jõudis IT Akadeemiasse.
“Ma polnud kindel, mis mind seal ees ootab ning teadmatus põhjustas kõige rohkem muret ja ärevust. Õnneks kaks mu venna sõpra käisid juba selles koolis ning sain neilt natuke infot selle kohta, mis mind ees võib oodata ja üldpildis ei tundunudki asi nii jube,” rääkis Lilii-Ann oma mõtetest, mis puudutas kandideerimist ning lisas, et ei osanud midagi otseselt ette kujutada, vaid läks lihtsalt kaasa sellega, mis pidi tulema.
Nagu Pirko Vichmanngi mainis eelmises persooniloos, siis õpe Tartu Rakendusliku Kolledži IT akadeemias on paindlik. Lilii-Ann lisab juurde: “Õppetöö on sisukas, aga samas on ka aega puhkamiseks. Olenevalt õpetajast tunni stiil varieerub: mõni laseb tegeleda rohkem iseseisvalt, samal ajal kui teine seletab terve tunni teemasid ja kolmas tahab, et teeksid tööd rühmas või paaris”.
“Õppimise kõrvalt saame puhata ja lõbutseda ning omandada ka uusi teadmisi,” rääkis Lilii-Ann tuues välja, et siin on head sõbrad, tore keskkond ja õpetajad. Kooli kõrvalt jääb aega tegeleda ka hobidega. “Koolivälisel ajal meeldib mulle mängida kitarri ja arvutimänge, teha käsitööd ja joonistada. Aeg-ajalt uurin juurde koolis õpitud teemade kohta,” sõnas Lilii-Ann.
Pärast kooli, mis edasi?
Lilii-Ann plaanib pärast Tartu Rakendusliku Kolledži lõpetamist minna tööle ja panna oma teadmised raha teenima. “Võib olla võtan juurde lisakursuseid, aga siis juba tööga seotud valdkonnas,” sõnas ta.
Neidudel, kellel on huvi IT vastu, kuid kardavad seda sammu teha, soovitab Lilii-Ann kindla peale proovida, kui huvi on. “Teil on suur võimalus sisse saada ning tulevane töö on hästi tasustatud. Isegi kui pärast erialasele tööle ei lähe, oled kogemuse võrra rikkam,” rääkis Lilii-Ann Older.
IT Akadeemiasse saab kandideerida pärast põhikooli lõpetamist ning õppetöö kestab neli aastat. Õppida on võimalik kahel erialal: tarkvaraarendaja ja IT-süsteemide spetsialist