Ehituskool
CNC puidutöötlemiskeskuse operaator
CNC puidutöötlemiskeskuse operaator (tase 4: oskustöötaja), kes töötab mööblitööstuse või puidutöötlemise ettevõtetes. Eesmärgiks on puidust või puidupõhistest materjalidest toorikute töötlemine CNC puidutöötlemiskeskus. Tunneb oma töös kasutatava puidutöötlemiskeskuse ehitust ja tööpõhimõtteid, kasutatavate puit- ja puidupõhiste materjalide omadusi ning järgib toodete kvaliteedile kehtestatud nõudeid.
KELLELE?
Õppekava on suunatud keskharidusega isikutele. Töötamine eeldab matemaatilis-loogilist võimekust ja analüüsioskust, ruumilist kujutlusvõimet, koordinatsiooni ning füüsilist vastupidavust, tehnilist taiplikkust, täpsust ja vastutustunnet.
KUIDAS ÕPE TOIMUB?
Õpe toimub koolipõhiselt sessioonõppe vormis.
Eriala kirjeldavad märksõnad: puidutööstus, metallitööstus.
- Vestlus
- Keskharidus
Lõpetaja omandab kutsetunnistuse, mis kehtib Eestis ja teistes riikides. 4. taseme CNC puidutöötlemiskeskuse operaator juhindub oma töös etteantud tööülesandest ja tehnilisest dokumentatsioonist ning vastutab oma töö kvaliteetse tulemuse eest. Selle taseme CNC puidutöötlemiskeskuse operaator võtab iseseisvalt vastu otsuseid töö käigus tekkinud probleemide ja olukordade lahendamiseks.
Meie parimad koostööpartnerid praktikaettevõttena on Tarmeko, Tiksoja Puidugrupp AS jpt. Ettevõtted asuvad nii Eestis kui välisriikides, tänu millele on tublimatel võimalik sooritada praktika soovi korral ka välismaal.
Kindel töö, keskmisest kõrgem palk ja valikuvõimalused puidu- ja mööblitööstuses võimaldab hariduse omandajal tulevikus olla pingijuht, pingioperaator või näiteks CNC pingi operaator.
Edasiõppimise võimalusi pakuvad:
- Kutsehariduse tasemel:
- Tartu Rakenduslik Kolledž
- Puittoodete konstrueerija-tehnoloog
- Tartu Rakenduslik Kolledž
- Kõrghariduse tasemel:
- Eesti Maaülikool
- Puidutöötlemise tehnoloogia
- Tallinna Tehnikaülikool
- Materjalitehnoloogia
Eriala ja õppekavaga seotud küsimuste korral pöördu:
Magnus Maiste
Sisseastumise ja kutsevalikuga seotud küsimuste korral pöördu: