Turismikool
Turismiettevõtte ja -sihtkoha arendaja
Turismiettevõtte ja -sihtkoha arendaja oskab kliendi jaoks siduda põnevaks tervikuks nii sihtkoha kui ka turismiettevõtete poolt pakutavad turismiteenused, sündmused. Ta loob ja disainib kliendi jaoks elamusi, põnevaid kogemusi ning oskab seda ka loovalt ja sihipäraselt turundada.
Aasta jooksul õpid kuidas disainida ja luua kliendikeskseid pakette, marsruute, uusi turismiteenuseid sihtkohas või ettevõttes. Saad inspiratsiooni ja areneda
koos teiste oma valdkonna spetsialistidega ja lood endale tugeva koostöövõrgustiku külalismajandussektoris tegutsemiseks. Turismiarendaja jätkuõppesse ootame neid, kellel on olemas turismiettevõtte, sündmuste või sihtkoha arendamise kogemus ning kes soovivad õpingute käigus keskenduda oma turismitoote või teenuse arendamisele.
Võimalus on spetsialiseeruda kas sihtkoha arendamise või turismi ettevõtluse suunale ning arendad õpingute käigus välja oma turismitoote või teenuse.
KELLELE? Õppima ootame vähemalt keskharidusega ja külalismajanduse/turismi valdkonna töökogemusega või erialase haridusega inimesi, kes soovivad arendada ettevõttes või sihtkohas mitmekülgseid turismitooteid ja -teenuseid.
KUIDAS ÕPE TOIMUB? Sessioonõpe. Õpingud toimuvad kaks korda kuus – kolmapäeval ja neljapäeval
Eriala kirjeldavad märksõnad:
Turism, projekt, projektijuhtimine, reis, giid, matk, matkajuhtimine, turundus, teenusedisain, sündmus, sündmuskorraldus, turismiettevõtte juhtimine, tootearendus, uuringud, statistika, kliendikeskne tootearendus
Õppima asumise eelduseks on minimaalselt keskharidus (sh kutsekeskharidus);
Turismivaldkonna 4. või 5.kvalifikatsioonitaseme kutse VÕI vastavate kompetentside olemasolu
- Hindamiskriteeriumid
Tootearenduse ideekavand (esitada SAIS keskkonnas avalduse juures)
Grupiintervjuu veebis, mille raames keskendutakse kandidaatide valmisolekule kutseõpinguteks, õpimotivatsioonile eriala omandada ja saavutada õppekavas kirjeldatud õpiväljundid. Lisaks saavad kandidaadid tutvuda potentsiaalsete grupikaaslastega, mis julgustab ja suurendab kindlust ja huvi õpinguid alustada.
Turismiarendaja roll on muutuv ning sõltub sihtkohast, organisatsioonist ja teistest turismivaldkonda kujundavatest teguritest. Edukaks turismiarendajaks olemiseks on vajalikud nii turundusalased teadmised, projektijuhtimisoskused kui ka hea suhtlusvõime.
Õpingud loetakse lõpetatuks, kui õppekava on täidetud täies mahus, õpilane on omandanud õppekava õpiväljundid. Õppe lõpetanutele väljastab kool lõputunnistuse 5.taseme kutseõppe jätkuõppe läbimise kohta ja hinnetelehe.
Ettevõttepraktika annab võimaluse tutvuda turismiettevõtete tegevustega nn köögipoolelt. Kutsehariduskeskuse parimad koostööpartnerid on SA Tartumaa Turism, Eesti Rahva Muuseum ja Teaduskeskus AHHAA jt piirkonna turismiettevõtted.
Õpetusega taotletakse, et et õppija omandab teadmised turismiettevõtte turundamisest, sündmuste korraldamisest, koostööst kohalike turismiorganisatsioonide ja – ettevõtetega ning oskab kasutada turismialast teavet.
TÜ Pärnu Kolledź ning teised juhtimist, majandust ja disainimist õpetavad kõrgkoolid
Eriala ja õppekavaga seotud küsimuste korral pöördu:
Reeli Engelbrecht
Sisseastumise ja kutsevalikuga seotud küsimuste korral pöördu: