fbpx
Tagasi

Tähelepanu! Seoses COVID-19 pandeemiaga on “proovi ja vali” programm 2020/2021 õppeaastal peatatud. 
Nõu ja abi saamiseks palume pöörduda karjäärinõustaja poole. 

Kas tunned, et Sul on raske valida ja otsustada, millist eriala kutsekoolis õppida?

Võibolla on Sul palju huvisid, kogemusi ja isegi töökogemust ning valida on raske, sest mitmed erialad on ühtemoodi põnevad. Teinekord juhtub sedagi, et Sul pole head arusaama sellest, mida mõni eriala endast kujutab ning seetõttu kahtled, kas eriala meeldiks ja sobiks.

Kui tundsid ennast ära, siis tea, et nüüd saad enne erialavaliku tegemist veenduda selle eripäras ja endale sobivuses. “Proovi ja vali” päevade raames saad karjäärinõustaja abiga välja valida erialad, mis Sulle sobida võiksid ning kutseõpetajate meisterliku juhendamise käigus neid erialasid ka praktiliselt katsetada.

“Proovi ja vali” tegevused kestavad kuni viis päeva, sõltuvalt Sinu soovidest ja vajadustest.

Sul on võimalus osa saada järgmistest tegevustest:

  • kohtumine karjäärinõustajaga ja tegevusplaani koostamine edasiseks;
  • praktiline tutvumine kuni kahe erialaga. Saad liituda üheks või mitmeks päevaks Sind
    huvitava eriala praktikumiga ja saada kogemus, kuidas käib õpe kutsekoolis (näiteks kui tunned huvi keevituse eriala vastu, veedad päeva koos sama eriala õpilastega ning teed kaasa praktilisi töid kooli töökojas. Sind juhendavad kutseõpetaja ja abistavad kaasõpilased).

“Proovi ja vali” päevade lõpus kohtud uuesti karjäärinõustajaga, et koos praktika käigus saadud kogemusest kokkuvõte teha. Sul on parem arusaam oma valikutest ning oled saanud kogemuse võrra rikkamaks. Ühtlasi saad soovi korral esitada sisseastumisavalduse.

Kui tunned huvi, siis registreeri ennast SIIN

Kopli 1 Põllu 11