fbpx
Tagasi

Autoosakonnas keskendutakse mootorsõidukitehnika valdkonna erialade õpetamisele. Õppetöö toimub Põllu 11 õppekorpuses, kus auto erialade õpetamiseks on kooli uusim F õppekorpus, koos kaasaegsete töökodade, laborite ja sisseseadega. Oleme Toyota spetsialistide õppekeskuseks, kus viiakse läbi kogu Toyota müügi-ja teeninduse spetsialistide koolitusi ja seetõttu on meie õppes kasutusel erinevaid Toyota mudeleid. Muuhulgas on õppetööks sisustatud Baltimaade ainuke hübriidautode õppeklass koos vajaliku sisseseade ja hübriidsõidukiga.

Erialaõpetajad on oma ala meistrid ja praktikud ning oma ala entusiastid. Enamik õpetajatest omavad erialast kutsetunnistust ning paljud on tunnustatud õpetajad.

Autotehnikute praktikabaasideks on kõik suuremad Lõuna-Eesti autode remondi- ja hooldusettevõtted. Lisaks sellele on õpilastel võimalik praktiseerida ka välismaal.

Õpilaste motivatsiooniprogrammi moodustavad Aasta Auto AS ja Toyota Baltic AS stipendiumid parimatele. Osalemine ülekoolilistel, vabariiklikel ja rahvusvahelistel kutsemeisterlikkuse võistlustel motiveerib lisaks õppima ja annab rohkelt kogemusi. Kutsekooli noorte autotehnikute kõrget taset kinnitavad mitmed olulised võidud nii Eestis kui kaugemal.

Põnevust pakuvad ka tsiklite kestvussõidu võistlustel osalemine ja vanasõidukite taastamise eriprojektid.

Osakonnas tehakse tihedat koostööd Autokutseõppe Liidu, Tallinna Tehnikakõrgkooli, Eesti Maaülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja teiste kutseõppeasutustega.

Autoosakonna juht Arne Küüt arne.kyyt@voco.ee

Kopli 1 Põllu 11