fbpx
Tagasi

Reedel alustanud noorte teadussaate Rakett 69 sellel hooajal jõudsid 15 parima sekka kaks kutsehariduskeskuse noort: tulevane mehhatroonik Gert Lees ja väikemasina tehnikuks õppiv Karl Lõbus.

Reedel eetris olnud avasaates kogunesid Ahhaa-keskusesse sada võistlejat, kellest kohtunike kogu otsusel pääses 30 noort järgmisesse vooru. Seal tuli lõppvõistlusele pääsemiseks lahendada aja peale 4 ülesannet. Esialgu oli 100 kandidaadi seas lausa 6 kutsehariduskeskuse noort, kellest lõppvõistlusele õnnestus jõuda kahel. „Kuigi kõigil 100 noorel olid oma eelised ja anded, arvan siiski, et tegelikult ei olnud võistlema pääsemine nii raske,“ sõnas Karl Lõbus. „Teadmisi peab olema, kuid vaja on ka praktilisi oskusi ja loogilist mõtlemist ning arvan, et kutsekooli õpilastel võib siin isegi eelis olla, sest nad mõtlevad mitte ainult raamatutarkuse najal vaid saavad loogiliselt asjadest aru,“ selgitas Karl ja lisas, peab olema ka veidi õnne ning suhtlemisjulgust. Gert lisas, et see hooaeg murrab müüte, sest näitab, et kutsekooli noored võivad kindlasti konkurentsis hakkama saada.

„Võtted ise tekitavad ka pinget, näiteks see, et igal pool on kaamerad ja saatemeeskond. „Eriti avasaates oli pinge hästi suur, sest konkurents oli tihe. Lisaks pidime ootama  ning mina sain katsele alles pool üks öösel,“ rääkis Gert.

Nüüd kui avasaade on nähtud, hakkavad  võistkonnad omavahel paremust selgitama. „Järgmistest ülesannetest on tulemas rongiülesanne,“ kergitas Karl saladuseloori. „See pole üldse keeruline, kuid kuna on vähe aega ja pinged on üleval, siis see teeb võistluse osalejatele keerukamaks ning vaatajatele põnevamaks.“   Kokku jõuab eetrisse 15 noorte teadusssaadet.

Karl tunnistas, et temale oli väikemasina tehnikuks õppimine plaan B. „Olen arvamisel, et õiged valikud tulevad Sinu juurde, nii et küllap see ongi õige,“ arvas ta.  „Olen tegelenud motikatega kogu aeg, see on selline haigus. Mu esimene võrr oli vana ja katkine, kuu aega lükkasin ja parandasin seda ja küllap sealt pisik alguse sai. Siis hakkasin krossi sõitma ja rolleriringrada olen sõitnud ja tehnika siiamaani huvitab.“

Gert seevastu on oma edasiõppimise valikut hoolega kaalunud ning lõpuks otsustanud kutsekooli mehhatrooniku eriala kasuks. „Ma teadsin et mind huvitavad reaalained ja tehnika,  aga kui valima hakkasin, siis mõtlesin, et kutsehariduse praktiline pool tasub ennast ära. Müüd kui olen pool aastat eriala õppinud saan aru, et tegin väga õige valiku. See on huvitav, aga mõistan ka seda, et kogu aeg on midagi juurde õppida. Sellepärast eriala sobibki. Juba olen saanud erialast tööd, panen ühes firmas masinaid kokku ja tegelikult õpin töö juures samuti nagu kooliski,“ jutustas ta. „Praegu on graafik väga tihe ja vabu päevi harva. Kool, töö ja võtted on koos aga Raketis osalemine on ka väga huvitav,“ lisas ta.

Kokku jõuab eetrisse 15 noorte teadusssaadet ja parim võidab. Hoiame Karlile ja Gerdile pöialt!

FFA3699202E1E8583DEDD7DBA5D60B3D00B4ABE5E15FE583012717C25288ACFD
Rakett 69

Lisainfo:

Kaire Mets
turundusjuht

 

Kopli 1 Põllu 11