fbpx
Tagasi

Jaanuari lõpus sooritasid kaks elektrieriala kutseõpetajat, Tauri Moones ja Johannes Soobik, turvasüsteemide tehniku kutseeksami. Eksamile eelnesid iseseisev õppimine ja stažeerimine ettevõttes, et kõik vajalikud oskused omandatud saaks.

Õpetaja Tauri Moonese sõnul oli enese täiendamise taga soov olla valmis tulevastele sisetööde elektrikutele nõrkvooluga seotud tarkusi edasi anda. „Tänapäeva elektrikud peavad lisaks lampide ja pistikupesade ühendamisele omama ettekujutust ka teistest teemadest. Võrreldes kümne aasta taguse ajaga on õppekavad muutunud omajagu palju. Varasemalt ei olnud hooneautomaatikat ega turvasüsteeme käsitlevaid mooduleid. Nüüd on näiteks automaatse tulekustutussüsteemi ja valvesüsteemide teadmised –oskused õppekavas sees. Muutustega koos peavad muutuma ka õpetaja teadmised ja oskused. Koolil on seadmete baas olemas ja süsteemide seadistamist tuleb tulevastel ekektrikutel osata. See oligi peamine vajadus enesetäiendamiseks,“ selgitas ta.

Nii alustasid õpetajad juba 2019 aastal iseseisvaid õpinguid nii e-kursustel kui ka turvasüsteemide tehnikute loengutel osaledes. „Mina käisin stažeerimas Pristises ja sain seal palju praktikat,“ lisas Moones. Kutseõpetajatele on loodud võimalus käia ettevõtetes stažeerimas ning läbi selle omandada uusi praktilisi oskusi, mida hiljem õpilastele edasi anda. Stažeerimine ei ole oluline mitte ainult uute oskuste omandamiseks, vaid ka varasemate oskuste kaasajastamiseks. Töömaailma nõuete, kasutatavate seadmete ja tööriistadega saab kõige paremini tuttavaks ikka ettevõttes töötades.

Kuigi esialgu oli plaan kutseeksamid varem ära õiendada, siis pandeemia vajutas vahepeal pidurit. Seetõttu jõudsid elektriõpetajad kutseeksami sooritamiseni 27. jaanuaril. Nüüd võivad nad ennast muuhulgas nimetada turvasüsteemide tehniku 4. taseme kutse omanikeks ning neid oskusi ka õpilastele edasi anda.

Kopli 1 Põllu 11