fbpx
Tagasi

Neljapäeval, 18. märtsil anti start virtuaalsele õpirändele kui koos asusid õppima Tartu Kutsehariduskeskuse ja Taani Zealand Business College pagari-kondiitri eriala ja lihatehnoloogia õpilased.

Rahvusvaheliste suhete koordinaatori Andrei Atškasovi sõnul on virtuaalne õpiränne üks lisavõimalus, kuidas õpilaste ja õpetajate üle-euroopalist koostööd praegustes tingimustes teha. „Tavaliselt oleme igal aastal saatnud teistesse Euroopa riikidesse õppima ja praktikale sadakond õppurit. Sel aastal teeme koostööd virtuaalselt,“ sõnas ta.

Ühine programm sisaldab kõike seda, mis õpirännetes tavaliselt on, kuid nüüd kasutatakse kõiki distantsõppe tööriistu ja digivahendeid. Neljapäeval algas programm õppijate, koolide, linnade ja riikide tutvustamisega ning Zoomi ja videote vahendusel saavad õppijad teada nii mõndagi Eesti ja Taani elust, kultuurist ja toidutraditsioonidest. Kuna koos õppimas on pagarid, kondiitrid ja lihameistrid, siis räägitakse traditsioonilistest maiustest ning põhirõhk on saabuvatel lihavõttepühadel. Ühistes töötubades küpsetatakse koos Eesti ja Taani traditsioonilisi tooteid.

Praktiline kooskokkamine toimub veebikaamerate vahendusel, kuid sellest hoolimata köögis koos toitu valmistades. Täna õppisid kutsehariduskeskuse lihameistrid valmistama Taani traditsioonilist praadi. “See oli ahjus küpsetatud krõbe peekon, sinna juurde söövad taanlased petersellileemes keedetud kartuleid ning ürtidega kastet. Valmistasime ka vanakooli õunapiruka. Vaatasime hoolega üle videosilla jagatud õpetusi ja kõik õnnestuus. Road tulid hästi välja, saab küll praktilist õpet Zoomis teha” rääkis kutseõpetaja Kristi Luht.

Järgmise virtuaalse praktikumi teemaks on grillvorstid. “Meie õpetame ja näitame kuidas valmistada algusest lõpuni toorvorste ja kuidas neid grillida,” lubas Kristi Luht. Samuti õpivad mõlema riigi õpilased lihalõikamist ning riigiti erinevaid liha töötlemise nippe.

Loomulikult toimuvad kõik töötoad ja tunnid virtuaalselt veebikaamerate ja Zoomi vahendusel. Retseptid on vastastikku saadetud, selgitavad videod samuti ning töötoas saab kaamera vahendusel õppijaid juhendada ja küsimustele vastata, selgitasid projekti kaasatud kutseõpetajad Lilija Suburg, Zeinäb Mirzojev, Kristi Luht ja Kamilla Lüdikainen.

Kuigi virtuaalsed töötoad ei asenda päris seda kogemust, mida on võimalik välismaal praktika käigus saada, on see siiski põnev väljakutse kõigile. „Meie ja Taani õpilased võtsid selle võimaluse küll väga positiivselt vastu,“ kinnitas Atškasov.

Virtuaalsed õpiränded toimuvad Erasmus+ programmi raames.

Lisainfo
Andrei Atškasov
rahvusvaheliste suhete koordinaator
andrei.atskasov@khk.ee

Kopli 1 Põllu 11