fbpx
Tagasi

Meie kooli õppeaasta esmakursuslastele algab  1. septembril aktuse ja kursusejuhataja tunniga.  Osale kindlasti, sest siis saad koolis õppimise ja  õppekorralduse kohta olulist infot ja saad kohe tuttavaks oma kaasõpilaste ja juhendajatega.

Õpilaskodu info

Õpilaskodu koha taotluse vastuse leiad  e-vastuvõtu keskkonnast (sisene avaldusel oleva kasutajanime ja parooli abil, nii nagu seda tegid õppekoha kinnitamisel).

Õpilaskodude elanikke ootame FB kinniste gruppide liikmeks, et saaksid kõige kiiremat ja otsesemat infot, mis õpilaskodus toimub! Liitu Kopli õpilaskodu või Põllu õpilaskodu gruppidega kohe!

Loe õpilaskodu infot lähemalt SIIT

Tunniplaan

Kui tunniplaanid on koostatud, siis leiad oma grupi tunniplaani koos toimumiskoha ja õpetaja nimega kooli kodulehe ülemiselt ribalt. Sisesta vaid oma grupi tähis! Ka sessioonõppe ajad on tunniplaanis olemas, ent veelgi mugavamalt on need leitavad SIIT.

Sinu uus e-post ja õpilaspilet

Kõik esmakursuslased saavad omale uue e-posti aadressi kujul eesnimi.perenimi@voco.ee, mille kaudu toimub suhtlus kooliga. Soovi korral saab selle suunata oma isiklikule e-posti aadressile. Uued e-posti kontod aktiveeruvad 1. septembril ja sisse saad logida oma avalduse kasutajatunnuse ja parooli abil. Sinu meiliaadress liidetakse ka õpilasinfo listiga, mille kaudu hakkad iganädalaselt saama koolieluga seotud olulist infot.
Samuti saad ka juurdepääsu siseveebi, kus näed enda õpingute edenemist, hindeid, puudumisi ja muud infot.
Sinu õpilaspilet trükitakse ja aktiveeritakse esimese õppenädala jooksul. Kätte saad selle kooli kantseleist või kursusejuhatajalt.

Kooli campus’ed

 • Kooli õppehooned ja õpilaskodud asuvad Tartus Kopli ja Põllu tänaval. Kopli 1 õppehoonetes õpivad IT, ilu- ja tekstiili, toitlustuse-, turismi, toiduainete tehnoloogia ning ehituse ja puidu erialade õpilased. Põllu 11 õppehoonetes õpivad tehnika-, auto- ja ärivaldkonna õpilased. Vaata virtuaaltuuri SIIT.
 • Kaugemalt tulijatel soovitame meelde jätta linnaliini bussi nr 4.  Kesklinnast Kopli 1 õppehoonesse jõudmiseks tuleb bussile nr 4 istuda Tartu Kaubamaja juurest ning sõita Alasi peatusse. Põllu 11 õppehoonesse jõudmiseks astu bussi Tartu Hansakeskuse eest ja välju Põllu peatuses. Bussi sõidugraafikud leiad SIIT.
  Vajadusel tutvu asukoha ja marsruudiga Google Maps´is.
 • Nii Kopli kui Põllu õppehoonete juurde saab Tartu rattaringluse jalgratastega. Vaata lähemalt SIIT
 • Sõiduautoga tulijatel palume varuda pisut aega ja kannatust parkimiskoha otsimisel.

Õppetöö korraldus

 • Tartu Rakenduslik Kolledž on Eesti kõige suurem kutseõppeasutus, kus õpib ligi 3000 inimest. Neist umbes 1500 on esmakursuslased nagu Sina. Esmakursuslaste kooliaasta algab “saame tuttavaks” nädalaga, kus saab lähemalt tuttavaks nii kooli kui ka grupikaaslastega.
 • Meie kooliaasta on jaotatud neljaks 10-nädalaseks õppeperioodiks. Üldjuhul toimub õppetöö igal töönädala päeval. Koolitunnid kestavad 90 minutit, mis võrdub 2 akadeemilise tunniga. Õppetöö algab reeglina kell 8.30 ning kestab tavaliselt neli 90 minutilist tundi.
 • Kooli akadeemilise kalendri leiad kodulehelt dokumentide alt. Akadeemilises kalendris on näha nii õppeperioodid, planeeritud distantsõppenädalad, suuremad sündmused ning koolivaheajad. Vaata kindlasti!
 • Koolis on peale klasside ja töökodade ka raamatukogud, söögikohad, arstikabinetid, spordi- ja vaba aja veetmise võimalused. Kopli tänava majast leiad juuksuri ja iluteenused ning Põllu autotöökojas saad oma sõiduvahendit hooldada.

Tähtsad numbrid ja muu info

 • Kõigepealt pead meelde jätma oma grupi tähise, mis koosneb tähtedest ja numbrist 21, sest alustad õppimist 2021. aastal.
 • Kooli kodulehe aadress voco.ee pole keeruline meelde jätta! Jälgi meid ka Facebookis, Instagramis ja TikTokis @tartuvoco ning pea meeles hashtagid #tartuvoco #meistritekool ja #sajagatulevikku
 • Kindlasti tuleb Sul tegemist teha IT-teenistusega, kes lahendab siseveebi, paroolide ja muid ITga seotud muresid. IT teenistus asub Kopli 1 – A202. Telefon: 7 361 849 või e-post: itabi-list@voco.ee. IT korduma kippuvate küsimuste osas (pilveprindi kasutamine, WIFI koolis jne) leiad kogu vajaliku juhendmaterjali SIIT
 • Soovitame igaks juhuks talletada oma telefoni mällu ka kooli infotelefonide numbrid. Kopli 1 infotelefon on 7361 810 ja Põllu 11 infotelefon on 7 361 979
 • Kui on tervisemure, siis tea, et mõlemas campus’es on arstikabinetid. Vaata infot SIIT. Et saaksime uut õppeaastat tervitada turvaliselt ja kontaktõppes, siis soovitame Sul tutvuda COVID-19 vaktsineerimisvõimalustega.
  Kooliarstide kontaktid:

  • Põllu õppehoones (kabinet C-101), etteregistreerimine tel 736 1993
  • Kopli õppejoones (kabinet C164), etteregistreerimine tel 736 1827 või mobiil 5873 4413
 • Infokogud pakuvad nii õppekirjandust kui ka muud lugemist, kuid seal saab ka arvutis koolitöid teha või printida. Vaata SIIT
 • Tugikeskus aitab muude murede korral, ning lisaks pakume õppijatele toetusi. Tugikeskuse kontaktid leiad SIIT
Kopli 1 Põllu 11